Shannen Doherty

6. května 2013 v 17:51 | CatherineDeLuk |  Herci


Shannen Maria Doherty (* 12. dubna, 1971, Memphis, Tennessee, USA) je americká televizní herečka, nejznámější svou rolí Brendy Walsh v Beverly Hills 90210
V jedenácti letech zatoužila podobně jako jiné dívky v jejím věku hrát v seriálu "Little House on the Prairie" s Michaelem Landonem. Nakonec si ji Michael Landon všiml a zahrála si v pokračování seriálu: "Little House: A New Beginning" postavu Jenny Wilderové. Proslavila ji až role v seriálu "Our House", kde hrála s Deidre Hallovou a Wilford Brimleyem. Stalo se tak v roce 1986. Rok předtím se objevila ve filmu "Girls Just Want To Have Fun" s Helen Hunt a Sarah Jessicou Parker. V roce 1989 si zahrála ve filmu "Heathers" s Winona Rider.
Další úspěšná role přišla v roce 1998, kdy se opět setkala s Aaron Spellingem, který jí nabídl postavu v mysteriózním seriálu "Charmed" (Čarodějky).
Že příběh měl být o třech sestrách čarodějnicích, které bojují proti démonům a ochraňují lidi bez magických sil, Shannen řekla o konkurzu na tento seriály i své nejlepší kamarádce Holly Marie Combs, která nakonec dostala roli Piper. Shannen hrála v seriálu tři roky, pak jej zřejmě ze stejných důvodů, jako v Beverly Hills ... opustila. Alyssa Milano o tomto říká: Pohádala se s každým, s kým mohla. Zajímavostí je, že Shannen v seriálu "Charmed" režírovala tři epizody: Be careful What You Witch For, The Good, The Bad and The Cursed a All Hell Breaks Loose. Seriál po jejím odchodu pokračoval dalšími pěti řadami, až do roku 2006.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama