Červen 2013

Magická místa

20. června 2013 v 15:39 | CatherineDeLuc |  Místa

Tam nahoře
Tam Nahoře, také známé jako nebe je rovina existence kde se rada Starších a Světlonošů radí o všem co se děje. Radí sem tam také Leo o Čarodějkách.


Magická škola
Magická škola je magická instituce vytvořená Radou Starších před tisíci lety, po zničení Aldantidy necvičenou magickou silou.
Škola sídlí v jiné sféře a má skryté portály po celém světě, které umožňují přístup těm, kteří mají povolení ke vstupu. Škola je chráněna magií, která ji dělá neviditelnou pro zlé bytosti a tak chrání všechny uvnitř před zlem. Když se čarodějka/čaroděj koncentruje, je schopný vidět skutečnou Magickou školu, plovoucí pevnost stěn, vrat, věží a střech.
V současné době je Magická škola jedou ze tří známých magických institucí, další jsou Univerzita magického umění Newcastle a akademie Knox.Pustina
Pustina je rovina, kde skončí všichni poražení démoni. Stejně jako mnoho jiných rovin rovnoběžných s naší dimenzí existuje mimo prostor a čas. Skládá se z obrovských kamenů, písku a požárů. Obloha je tmavá, červená a zakalená.
Když sem démoni vstoupí, jejich těla jsou zničena, jejich schopnosti spadnou na zem. Poloviční démon Cole Turner byl schopen zůstat v pustině a vyhnout se zničení, jelikož měl duši, která se přitiskla k jeho lásce Phoebe Halliwell.


Podzemí
Podzemí je jedním z několika rovin existence. Je to místo, kde žijí démoni, čarodějové a temnonoši. Zde praktikují svoji černou magii, aby získali větší moc a postoupili v hierarchii výš. Většina démonů se zde narodila, vylíhla nebo stvořila. Je to také místo kde Zdroj všeho zla a Triáda působí jako vládci temných sil. Mnozí by to zde popsali jako peklo, hluboké jeskyně, lávové jámy a vulkány. Podzemí je temné místo, vzhledem k omezenému přístupu světla, které vychází jen z několika pochodní, ohňů či prasklin ve stěnách.


Paralelní svět
Paralelní svět je svět, který je protějškem "reálného světa". Je zde vše naruby a tento svět udržuje vesmírnou rovnováhu s naším světem.


Valhala
Valhala je magicky skrytý ostrov nacházející se někde v Indickém oceánu. Ostrov není možné vysledovat ani nalézt bez velkého úsilí nebo speciálního přívěsku, který má každá bojovnice Valkýra. Tyto přívěsky otevírají portál na ostrov, což je jediný způsob jak se na ostrov dostat nepozorovaně.


Alternativní reality
V průběhu seriálu bylo vytvořeno několik alternativních realit. Světy, které byly vytvořeny čarodějkami nebo nějakým démonem či jinou mocnou silou.


Prázdnota
Je sféra mezi životem a smrtí, kam bývají bytosti vyhoštěny. Nicméně zde nezestárnou ani nezemřou. Jediná známa osoba, která zde uvízla, je Cole, který sem byl poslán poté, co byl poražen Phoebe a jejími sestrami.


Kabaret Fantom
Kabaret Fantom byl největší a nejvíce zkorumpovaný klub v San Francisku, než vyhořel v roce 1899. Klub byl ve vlastnictví hraběte Rogeta, který uzavřel dohodu s démonickou duší Traderem Sargonem. Klub lehl popelem a polapil tak duše uvězněné v něm do spirituální smyčky, kde pak všichni prožívali svoji smrt stále dokola.


Starověké pohřebiště
Starověké pohřebiště je oblast, která existuje v nekonečnu, mimo prostor a čas. Půda z tohoto pohřebiště byla použita jako přísada pro vzkříšení Zdroje.


Akademie
Akademie je brutální šestiletý program, který přemění smrtelníky na démony tím, že zničí své lidství. Školení se skládá z úkolů stanovených v démonickém zápasnickém ringu, kde se učí jak útočit na nevinné a jak se vyhnout odhalení.


Očistec
Očistec je název pro místo mezi peklem a zemí, které slouží jako vězení pro démony a jiné zlé bytosti.


Ludlowova Démociká Výcviková Akademie
Je akademie, která je obklopená neproniknutelnou magickou bariérou. Chrání ji před dobrými magickými bytostmi. Je chráněna zlými kouzly, a pokud ji hledáte, můžete ji najít.


Svět mezi dobrem a zlem
Svět mezi dobrem a zlem, byl poprvé uveden v díle Apokalypsu, ne. Je to rovina, do které byla přenesena Prue a Válka, jeden ze čtyř jezdců apokalypsy.
Portál do této roviny byl otevřen při vyřčení kouzla Čarodějek a kouzla Čtyř jezdců najednou.


Démonský trh
Démonský trh je místo, kde démoni a ostatní zlé bytosti mohou nakoupit magické schopnosti, vzácné a zotročené bytosti, artefakty a další. Trh sám o sobě připomíná malou a přeplněnou vesnici, která je skrytá před smrtelníky a silami dobra. Vstup na trh je ukryt v lese a je střežen démonskou stráží.


Pramen mládí
Pramen mládí je pramen uzavřený v paralelní dimenzi. Pouze nymfy k němu mají přístup a jejich satyr je jediným tvorem, který jim může přikázat, aby jej otevřely. Kouzelná voda dává nesmrtelnost a neporazitelnost a tomu kdo se jej napije se vyléčí všechny jeho rány, bez ohledu na to, jak vážné zranění má. Každá víla nese kapku z pramene jako připomínku toho, že ho chrání.


Rovina duchů
Rovina duchů se shoduje s naším světem, kudy procházejí duše zemřelých. Je to přechodná rovina do posmrtného života. Jakmile Anděl smrti shromáždí něčí duše, bere je do této roviny a dále je posílá na onen svět skrze bílý portál. V této rovině neexistuje magie.


Ztracené město Zambar
Ztracené město Zambar nebo jednoduše Zambar je město, které sloužilo démonům jako domov starověké magie. Před tím než ho pohltila poušť bylo sídlem síly pro démonskou říši zla.


Alternativní realita Cola Turnera
V poslední zoufalé snaze získat zpět Phoebe, Cole vytvořil alternativní realitu, krátce poté, co se stal avatárem.


Duchovní rovina
Duchovní rovina je jednou z jedenácti rovin existence. Jedná se o rovinu, kde jsou všichni duchové, kteří nemohou nebo nechtějí jít dál.


Doupě pavoučího démona
Tato skrytá jeskyně slouží jako doupě pro pavoučího démona, který tam zůstává po sto let, než se vydá na lov. Nechá svou oběť zakonzervovat v zámotku pavučiny a pak se živí její magií.


Dům Halliwellů

10. června 2013 v 21:25 | CatherineDeLuc |  Místa
Dům Halliwellů je stavba ve Viktoriánském stylu. Nachází se na 1329 Prescott Street v San Franciscu. Původní stavba byla postavena v roce 1898, dále byl přestavěn v roce 1906 poté, co byl zničen velkým zemětřesením. Dům je ve vlastnictví rodu Warrenů po čtyři generace, prvním byl Gordon Johnson a jeho manželka P. Baxter. Dům byl také postaven na spiritistickém zdroji síly (Nexus) a byl zdrojem síly pro Čarodějky od doby, co získaly zpět své magické schopnosti v roce 1998.


Dům má ve druhém patře tři ložnice, jedna hlavní ložnice a dvě menší ložnice.Hlavní ložnice
Ložnice byla zpočátku používána Penny Halliwell. Když se odstěhovala byla používána Patty a Victorem, až do jejich rozchodu a Pattyiny smrti. Následně se sem Penny vrátila, aby se postarala o své vnučky. Po smrti Penny se do ložnice nastěhovala Prue, která následně přenechala ložnici novomanželům Piper a Leovy. Šatník v této ložnici byl pak předělán na pokojík pro malého Wyatta.


Druhá ložnice
Tento pokoj byl původně používán Piper, do doby než si ho po svatbě vyměnila s Prue. Prue ho pak používala do své tragické a nešťastné smrti. Místnost byla volná do doby, než se do domu nastěhovala Paige. Tento prostor mohl být také použit jako ložnice pro Wyatta, i když je to poněkud nejasné.


Třetí ložnice
Třetí a pravděpodobně nejmenší ložnice byla používána především Phoebe, než se nakonec odstěhovala do svého bytu. Pokoj byl také používán Billie Jenkins a pravděpodobně i Christy, když pobývala u sester. Poté co se Phoebe a paige odstěhovaly na trvalo, byla tato místnost s největší pravděpodobností převedena na jedno z dětí Piper.


Podkroví
Podkroví domu se nachází ve třetím patře a je přístupné díky schodišti. Je to velký prostor, který zabírá téměř celé třetí podlaží. Kromě toho, že se základní podkroví používá k uskladnění věcí, podkroví bylo místo, kde byla Kniha stínů vedená Čarodějkami a Penny Halliwell před nimi. Jak sestry rostly v nevědomosti o svém dědictví, půda byla vždy zamykána jejich babičkou Peny, zatímco jim říkala, že byla uzavřena úplně. Dveře byly odemčeny v noci, kdy Phoebe získala od Spiritistické tabulky slovo "Půda".
Během svého času jako Čarodějky, podkroví bylo velmi důležité místo, protože zde Kniha stínů zůstávala téměř po cele dobu. Jako takové, sestry strávily v podkroví mnoho času, když potřebovaly použít magii, prozkoumat démony a jiné zlé bytosti nebo přivolat duchy. Navíc několik důležitých událostí se událo v podkroví, včetně několika významných vítězství a odhalení.


Kuchyň
Kuchyně v domě je velká a jasně barevná místnost se vstupem do jídelny, suterénu a prádelny. Stejně jako v každé domácnosti, sestry trávily spoustu času v kuchyni, kde vedly rozhovory a pravidelné denní aktivity. Kromě toho že sestry potřebovaly stále více ingrediencí do lektvarů, které měly v kuchyni se také některé lektvary musejí připravovat na sporáku.
Jako kuchařka a nejzkušenější lektvarový tvůrce, Piper strávila v kuchyni většinu času. Několik důležitých událostí se také konalo v kuchyni, včetně Prue, která si zde vzala lektvar který ji zabil a díky tomu mohla zničit ducha Jacksona Warda. Andy pak Prue oživil.Suterén
V suterénu je velká místnost, která se nachází pod domem a je přístupná z kuchyně. Sklep hrál důležitou roli v životech sester, protože je to místo kde je Nexus a byl tu uvězněn Woogyman (Bubák). Z tohoto důvodu se Phoebe po většinu mládí sklepu bála.
Suterén byl také používán Prue během její kariéry fotografky. Navíc je to místo kde se Cole a Phoebe cvičili v boji. Prue a Phoebe se zde skrývaly v době kdy získaly moc empatie. Také se zde odehrály významné události sester jako byla porážka Zankoua a předstírání jejich vlastní smrti.


Jídelna
Jídelna, která se spojuje s kuchyní, zimní zahradou a obývacím pokojem. Prostor se používá pro přepychová a speciální jídla, jako jsou narozeniny, nebo když mají sestry hosty. Rodinná setkání se také občas konají v jídelně. Několik důležitých událostí si našlo právě prostor v jídelně, nejvíce pozoruhodné bylo zrození Wyatta Halliwella na jídelním stole.


Předpokoj
Předpokoj je hlavní místnost domu, která vede ke vstupním dveřím přes halu a také k jídelně a zimní zahradě. Schodiště se také nachází v této místnosti. Předpokoj byl primárně používán pro běžné, každodenní činnosti, ale také se tu udály důležité události. Sestry zde často studovaly Knihu stínů. Je to také místo kde se konala svatba Piper Halliwell a Lea Wyatta. Také se zde odehrál poslední boj.


Zimní zahrada
Zimní zahrada je prostorná místnost v domě, která je jasně osvětlená mnoha okny a otevřenými dveřmi do zahrady. Je spojená s obývacím pokojem, předpokojem a jídelnou. Zimní zahrada je obecně využívána jako místnost pro rodinné chvíle a relaxaci ráno a odpoledne a to zejména během teplých měsíců. Sestry si sem často přicházely odpočinout a popovídat si s ostatními. Místnost byla také využívána jako herna pro Wyatta.
Kromě toho byla zimní zahrada svědkem svatby Paige Matthews a Henryho Mitchella, dále zde Piper jako bohyně země přemohla titány a je místem kde zemřela Prue Halliwell po napadení démonem Shaxem.


Obývací pokoj
Obývací pokoj je pravidelná velká místnost, která se nachází v přední části domu. Lze do něj vejít přes halu, předpokoj a zimní zahradu. V obývacím pokoji je krb a je užívám jako běžný obývák.


Vstupní hala (foyer)
Vstupní hala je hlavní hala vedoucí přímo do předpokoje a obývacího pokoje. Foyer je nejvíce pozoruhodným místem kde začala "door tradition".


Koupelny
Dům má dvě koupelny, jednu nahoře a jednu dole, která je umístěna pod schodištěm. Nicméně, v přízemí byla později koupelna přeměněna na šatník. Koupelna v patře je velká a nachází se v přední části domu. Několik zajímavostí se zde stalo, jako byl útok na Prue která se zde málem utopila ve sprše.


Ostatní místnosti
Dům má několik dalších místností, které mají různé funkce. Sestry jednou zmínily, že jejich babička měla malou dílnu ve druhém patře. Dále je v prvním patře prádelna, která je přístupná přes kuchyň.

Zahrada
Zahrada nebo dvorek byl málo využíván. V roce 1920 se zde P. Russell sekala se svým milencem Antonem a vypila zde lektvar, který ji ztrojnásobil její síly. Sestry zde také strávily noc, aby byly svědky Aurora Borealis.


Garáž
Dům má garáž na konci své příjezdové cesty, která se nachází za domem. V roce 2006 Leo koupil starý pick-up s touhou opravit a prodat ho. Nicméně jeho plány byly přerušeny, když byl odnesen Andělem osudu jako alternativa k jeho určené smrti.


Víze obrázků ZDE!