Dům Halliwellů

10. června 2013 v 21:25 | CatherineDeLuc |  Místa
Dům Halliwellů je stavba ve Viktoriánském stylu. Nachází se na 1329 Prescott Street v San Franciscu. Původní stavba byla postavena v roce 1898, dále byl přestavěn v roce 1906 poté, co byl zničen velkým zemětřesením. Dům je ve vlastnictví rodu Warrenů po čtyři generace, prvním byl Gordon Johnson a jeho manželka P. Baxter. Dům byl také postaven na spiritistickém zdroji síly (Nexus) a byl zdrojem síly pro Čarodějky od doby, co získaly zpět své magické schopnosti v roce 1998.


Dům má ve druhém patře tři ložnice, jedna hlavní ložnice a dvě menší ložnice.Hlavní ložnice
Ložnice byla zpočátku používána Penny Halliwell. Když se odstěhovala byla používána Patty a Victorem, až do jejich rozchodu a Pattyiny smrti. Následně se sem Penny vrátila, aby se postarala o své vnučky. Po smrti Penny se do ložnice nastěhovala Prue, která následně přenechala ložnici novomanželům Piper a Leovy. Šatník v této ložnici byl pak předělán na pokojík pro malého Wyatta.


Druhá ložnice
Tento pokoj byl původně používán Piper, do doby než si ho po svatbě vyměnila s Prue. Prue ho pak používala do své tragické a nešťastné smrti. Místnost byla volná do doby, než se do domu nastěhovala Paige. Tento prostor mohl být také použit jako ložnice pro Wyatta, i když je to poněkud nejasné.


Třetí ložnice
Třetí a pravděpodobně nejmenší ložnice byla používána především Phoebe, než se nakonec odstěhovala do svého bytu. Pokoj byl také používán Billie Jenkins a pravděpodobně i Christy, když pobývala u sester. Poté co se Phoebe a paige odstěhovaly na trvalo, byla tato místnost s největší pravděpodobností převedena na jedno z dětí Piper.


Podkroví
Podkroví domu se nachází ve třetím patře a je přístupné díky schodišti. Je to velký prostor, který zabírá téměř celé třetí podlaží. Kromě toho, že se základní podkroví používá k uskladnění věcí, podkroví bylo místo, kde byla Kniha stínů vedená Čarodějkami a Penny Halliwell před nimi. Jak sestry rostly v nevědomosti o svém dědictví, půda byla vždy zamykána jejich babičkou Peny, zatímco jim říkala, že byla uzavřena úplně. Dveře byly odemčeny v noci, kdy Phoebe získala od Spiritistické tabulky slovo "Půda".
Během svého času jako Čarodějky, podkroví bylo velmi důležité místo, protože zde Kniha stínů zůstávala téměř po cele dobu. Jako takové, sestry strávily v podkroví mnoho času, když potřebovaly použít magii, prozkoumat démony a jiné zlé bytosti nebo přivolat duchy. Navíc několik důležitých událostí se událo v podkroví, včetně několika významných vítězství a odhalení.


Kuchyň
Kuchyně v domě je velká a jasně barevná místnost se vstupem do jídelny, suterénu a prádelny. Stejně jako v každé domácnosti, sestry trávily spoustu času v kuchyni, kde vedly rozhovory a pravidelné denní aktivity. Kromě toho že sestry potřebovaly stále více ingrediencí do lektvarů, které měly v kuchyni se také některé lektvary musejí připravovat na sporáku.
Jako kuchařka a nejzkušenější lektvarový tvůrce, Piper strávila v kuchyni většinu času. Několik důležitých událostí se také konalo v kuchyni, včetně Prue, která si zde vzala lektvar který ji zabil a díky tomu mohla zničit ducha Jacksona Warda. Andy pak Prue oživil.Suterén
V suterénu je velká místnost, která se nachází pod domem a je přístupná z kuchyně. Sklep hrál důležitou roli v životech sester, protože je to místo kde je Nexus a byl tu uvězněn Woogyman (Bubák). Z tohoto důvodu se Phoebe po většinu mládí sklepu bála.
Suterén byl také používán Prue během její kariéry fotografky. Navíc je to místo kde se Cole a Phoebe cvičili v boji. Prue a Phoebe se zde skrývaly v době kdy získaly moc empatie. Také se zde odehrály významné události sester jako byla porážka Zankoua a předstírání jejich vlastní smrti.


Jídelna
Jídelna, která se spojuje s kuchyní, zimní zahradou a obývacím pokojem. Prostor se používá pro přepychová a speciální jídla, jako jsou narozeniny, nebo když mají sestry hosty. Rodinná setkání se také občas konají v jídelně. Několik důležitých událostí si našlo právě prostor v jídelně, nejvíce pozoruhodné bylo zrození Wyatta Halliwella na jídelním stole.


Předpokoj
Předpokoj je hlavní místnost domu, která vede ke vstupním dveřím přes halu a také k jídelně a zimní zahradě. Schodiště se také nachází v této místnosti. Předpokoj byl primárně používán pro běžné, každodenní činnosti, ale také se tu udály důležité události. Sestry zde často studovaly Knihu stínů. Je to také místo kde se konala svatba Piper Halliwell a Lea Wyatta. Také se zde odehrál poslední boj.


Zimní zahrada
Zimní zahrada je prostorná místnost v domě, která je jasně osvětlená mnoha okny a otevřenými dveřmi do zahrady. Je spojená s obývacím pokojem, předpokojem a jídelnou. Zimní zahrada je obecně využívána jako místnost pro rodinné chvíle a relaxaci ráno a odpoledne a to zejména během teplých měsíců. Sestry si sem často přicházely odpočinout a popovídat si s ostatními. Místnost byla také využívána jako herna pro Wyatta.
Kromě toho byla zimní zahrada svědkem svatby Paige Matthews a Henryho Mitchella, dále zde Piper jako bohyně země přemohla titány a je místem kde zemřela Prue Halliwell po napadení démonem Shaxem.


Obývací pokoj
Obývací pokoj je pravidelná velká místnost, která se nachází v přední části domu. Lze do něj vejít přes halu, předpokoj a zimní zahradu. V obývacím pokoji je krb a je užívám jako běžný obývák.


Vstupní hala (foyer)
Vstupní hala je hlavní hala vedoucí přímo do předpokoje a obývacího pokoje. Foyer je nejvíce pozoruhodným místem kde začala "door tradition".


Koupelny
Dům má dvě koupelny, jednu nahoře a jednu dole, která je umístěna pod schodištěm. Nicméně, v přízemí byla později koupelna přeměněna na šatník. Koupelna v patře je velká a nachází se v přední části domu. Několik zajímavostí se zde stalo, jako byl útok na Prue která se zde málem utopila ve sprše.


Ostatní místnosti
Dům má několik dalších místností, které mají různé funkce. Sestry jednou zmínily, že jejich babička měla malou dílnu ve druhém patře. Dále je v prvním patře prádelna, která je přístupná přes kuchyň.

Zahrada
Zahrada nebo dvorek byl málo využíván. V roce 1920 se zde P. Russell sekala se svým milencem Antonem a vypila zde lektvar, který ji ztrojnásobil její síly. Sestry zde také strávily noc, aby byly svědky Aurora Borealis.


Garáž
Dům má garáž na konci své příjezdové cesty, která se nachází za domem. V roce 2006 Leo koupil starý pick-up s touhou opravit a prodat ho. Nicméně jeho plány byly přerušeny, když byl odnesen Andělem osudu jako alternativa k jeho určené smrti.


Víze obrázků ZDE! 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kačíííí Kačíííí | Web | 12. června 2013 v 20:52 | Reagovat

Dozvěděla jsem se zde spustu zajímavostí.. Moc hezký článek !

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama